KÖŞE YAZILARI
Samsunsporlular.com
Çağrı Ak
Eğitim: Sanko Üniversitesi Tıp Fakültesi 2.Sınıf

Forza Samsun & Üniversiteli Samsunsporlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Doğum Yeri: Samsun

Yaş:20

YENİDEN BAŞLIYORUZ SATIRLARINA BİRLİKTE BU HİKAYENİN

Samsunspor'umuz süperlig yolundaki kritik virajda kağıt üstünde en önemli ama puan tablosunda hala 5 puan altındaki rakibi Adana Demirspor'a mağlup oldu. 

Taraftarlar normal ve haklı bir şekilde sitemlerini dile getirdiler. Genel bir görüş olan takım mücadele etmedi algısına naçizane bir açıklık getirmek istedim.

Samsunspor bugün sonuna kadar mücadele etti. Evet yanlış okumadınız.  Niyeti oyun ve skora yansıtamamış olmakla, sahada beceri gösterememekle mücadele etmemek bence aynı şeyler değil. 
Adana Demirspor ve Samet Aybaba'yı maalesef tebrik ediyorum. Çok akıllı bir futbol oynadılar ve erken gelen golün ekmeğini iyi yediler. Samsunspor bugün %63 oranında topa sahip oldu, bu oranı yakalamış rakibi tarafından özellikle ikinci yarı bir nevi top ayaklarına bırakılıp "al oyna ben kitlendim bile, topla işim yok benim" denilmiş takım saha içinde nereye koşacak, nereye basacak?  Kompakt Adana Demirspor defansından ve kontraya çok müsait bir takımdan bahsediyoruz. Üstelik beklerimizin ve stoperlerimizin istisnasız hepsinin de ağır özellikte olduğu aşikarken. 
Bu maçı baştan simüle etme şansımız olsa Guido'nun o asistini çıkarır size bambaşka bir senaryo çizerim. Maçı 40 dakika kadar 0-0 beraberlikle sürdürmeyi başarsaydık her türlü beceri eksikliğine rağmen galibiyet  bizim olacaktı buna da eminim. Samsunspor bugün erken gol bulmuş rakibine karşı eksiklerinin ve hoca tarafından yapılan hiçbir planın tutmamış olmasının etkisiyle sahada beceriksiz, ümit vaadetmeyen bir görüntü çizdi. Bu maç benim adıma tam olarak "arada böyle maçlar olur" nitelemesine layık bir maçtı. Futbolcular afyon yutmuş gibi değişik bir oyun sergiledi. Bir türlü psikolojik üstünlüğü elimize alamadık.

Samsunspor'un devre arasında hemen hemen iyi bir transfer sezonu geçirdiğine dair hepimiz hemfikir olsak da sezon başında yapılan yanlış mühendisliğin hala ceremesini çekiyoruz bu çok net. Nadir, Burak ve özellikle Oğuz Gürbulak bu takımın kurtarıcısı olamaz.  Sakatlıklar ve cezalılarla bugün takım görüntüsünden çok uzak futbolcu topluluğunu izledik. Beceri yeterli olmayınca hadi bir şeyler yapalım niyeti de karşılıksız kaldı. Hocanın denemelerine saygı duymakla beraber (hiçbir şey yapmamaktan iyidir) yaptığı hiçbir değişiklikten ve kurguladığı varyasyonlardan verim alamadı. Bunda kaptan Caner'in kötü performansı da özellikle etkili oldu. Oğuz, Gökhan Alsan, Nadir, Coureur ve özellikle Gökhan Karadeniz gibi oyuncular hiçbir varlık gösteremedi. 

Ben her ne olursa olsun cezalıların, sakatların kadroya döndüğü bir Samsunspor'un bu ligde bir adım önde olduğuna inanıyorum. Bu arada bunda Ertuğrul Sağlam'ın hem olumlu hem olumsuz payı çok büyük buna daha önceki yazılarımda epey değindim tekrar uzatmayacağım. Uzun lafın kısası şuan yapılacak tek şey takıma kalan 9 maçta sonuna kadar inanıp, güvenip destek olmak. 
Seneye süperlige çıktığımızda ele alınacak konular illa ki olur ama şuan hiçbir şeyin sırası değil. 
Şuan zaman kısa bir boşluk bıraktığımız hikayenin satırlarına yeniden başlama zamanı. Sonuna kadar mücadeleye ve inanmaya devam. Biz süperlige öyle ya da böyle çıkacağız!

07 Mart 2021
370
0
YORUMLAR (0)
Bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.
YORUM YAPIN