KÖŞE YAZILARI
Samsunsporlular.com
Çağrı Ak
Eğitim: Sanko Üniversitesi Tıp Fakültesi 2.Sınıf

Forza Samsun & Üniversiteli Samsunsporlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Doğum Yeri: Samsun

Yaş:20

TRANSFER HANTALLIĞI VE AKSİLİKLER

Samsunsporumuz milli aranın ardından evinde ligin en oturmuş ve en iyi oyununa sahip rakibine karşı 3-0 gibi net bir mağlubiyetle haftayı kapattı.


Ligin en uğursuz takımı kesinlikle biziz, yaşadığımız sakatlıkların ve corona vakalarının eşi benzeri ligde başka bir takımda yok. Bunu elbette gözetiyoruz ancak her şeye rağmen göze batan hatalar da var: Muhsin'in çıkmasından sonra yerine hücumcu alınmasıyla orta sahanın iyice boşalması gibi, Ferhat'ın ilk 18'de dahi olmaması gibi, rakibi yanından rüzgar gibi geçerken sadece başı dönen Oğuz gibi, maçın başından beri agresif top kesen (top kesmek için orta sahaya kadar çıkan) Yaméogo'nun golü de orta sahada kalarak alanını boş bırakıp yedirmesi gibi, 45.dakikada büyük beklentiyle oyuna giren Gyasi'nin dakikalar sonra buluştuğu ilk topta geri pas yapması gibi. Bu örnekler uzar gider.   Bu arada bu sözler takım kötüyken bi tekme de biz vuralım iyiyken gerekirse alkışlarız düşüncesiyle söylenen sözler değil. Ertuğrul hocamın tahtını 3 hafta üst üste puan almayalım gene kimse sallayamaz ancak herkesin formda olmadığı ya da yanlış kararların bedelini ödediği zamanlar olur yeter ki bu zaman aralığı kısa olsun. Ertuğrul Sağlam işini bilecek bir adam o yüzden takımın mevcut durumu hakkında hocamıza sonuna kadar güvenip olacakları izleyeceğiz. 

Benim değinmek istediğim ve hala bedelini ödediğimiz, hocamız Ertuğrul Sağlam'ın gerek laf arasında gerek dobra dobra değindiği transfer hantallığı konusu. İmkanın olmaz, borcun olur, tahtan kapalı olur o zaman eyvallah dersin topçuyu hemen koparıp alamıyorum. Ama bu kadar imkanların olduğu, Yüksel Yıldırım'ın böylesine yatırımlar yaptığı ortamda transferlerin kalitesinden ziyade takıma katılma süreci ve tarihleri kabul edilir değil. Transferlerin kalitesini de yeri geldiğinde konuşuruz ancak şuan değerlendirebileceğimiz bir tablo dahi oluşmadı. Böylesine imkanın olduğu bir ortamda Savicevic'in geldiği dönemde büyük çoğunluk onla beraber gelmiş olmalıydı. Üstüne çileğini, süsünü, fırsat transferini zamana yayarak uzun vadede yaparsın o ayrı bir durum. Yani benim demek istediğim bu takım corona ve sakatlık olmasa da zaten bu haftalarda yeni yeni kendine gelecekti, corona belası olunca bu da sonraki haftalara kaldı. 

 Şimdi bunlar benim çok umrumda mı, bu takım iyi gittiğinde elbette seviniyoruz kendimizden geçiyoruz. Yüksel başkan konuştukça, Ertuğrul hocam anlattıkça hayallere dalıyoruz ama bizim için böyle bir ortam olsun olmasın çok mühim değil. Bizim kaderimiz Samsunspor. Bu demek değil ki biz bu insanlara minnet duymuyoruz. Elbette ki büyük Samsunspor'a büyük ligler büyük arenalar yakışır, buna vesile olanlardan, taşın altına gövdesini koyanlardan Allah razı olsun. Benim demek istediğimi başkan olmasın amatörde sürünelim edebiyatıyla karıştırmayınız. Bizim derdimiz hedefini Avrupa olarak koyan başkanımızın transfer ekibini de Avrupa hedefine götürecek şekilde kurması, zamandan ve masraftan maksimum oranda tasarruf etmesi. 

Bu sözlerin üzerine takımın daha fazla sakatlık, corona belası yaşamaması için dua etmek dışında yapabilecek bir şey yok. Dileğim Samsunspor'umuzun en kısa sürede aksilikleri atlatarak kendini bulması, Eskişehir'de bol golle 3 puanı alması.

17 Ekim 2020
468
0
YORUMLAR (0)
Bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.
YORUM YAPIN