KÖŞE YAZILARI
Samsunsporlular.com
Oğuz Bulgan
Meslek: Antrenör

Eğitim: Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği

Forza Samsun & Üniversiteli Samsunsporlular Derneği Kurucusu

Doğum Yeri: Samsun

Yaş:25

KOCAELİ MAÇINDA SAMSUNSPOR

Orta sahada üretkenlik olmayınca, kenar oyuncularımızda oyuna etki edemeyince ve bariz gol pozisyonlarını değerlendiremeyince mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

Savunma oyuncularımızın dikkatsizliği, Boli'nin hamle hataları ve vasat futbolu ilerideki haftalarda başımıza sıkıntı açabilir.

Recep Burak'ın stoper oyuncusundan beklenen sağlam ve sert futboldan uzak olması rakip forvetlerin ceza sahasında topla rahat buluşmasına yol açıyor.

Özellikle sol kanatta oynayan Soner Gönül'ün hava toplarındaki zaafı ve arkaya sarkan rakibi unutması maalesef o bölgemizi zayıf kılıyor.
Top ile ilişkisi iyi olup hücuma verdikleri katkıyı savunmada da göstermesi gerekiyor iki kenar oyuncumuz Ali ve Soner'in.
Topu ayağımıza aldığımız her pozisyonda atağa katılan kenar oyuncularımızın kontrollü oyun oynayan Kocaelispor gibi takımlar karşısında bize sorun yaşatacağını düşünüyorum.

Geçen sezon oyun kurucu rolünde oynayan
Dje Dje ile aynı mevkide oynayan Osman topu ayağına alınca  oyuna sokmak yerine hemen yakınındaki bir başka oyun kuruculuk görevi üstlenen Hasan Kılıç'a atıyor. Ve bu neredeyse her atak başlangıcında tekrarlanıyor. O halde Osman oyun kurucu ön libero gibi değil kesici olarak oynuyor. Çünkü Dje Dje oyuna ve atağa yön veren, ileriye kateden ve topu kaleyle buluşturmaya çalışan oyuncumuzdu. Birbirine  yakın ve aynı görevleri yapmaya çalışan bu iki oyuncunun ve vasat Gökhan Karadeniz'in ileriye top taşıyamaması, çalım atamaması ve kendilerine şut pozisyonu yaratamaması Kocaeli maçındaki en önemli eksiğimiz olarak gözüme çarptı.
Diamond Osman'ın yerine mutlaka takımda kendine forma bulmalı. Aksi takdirde Osman'ın bir takımdaki en önemli mevki olan ön liberoda bize sorun yaşatacağını düşünüyorum.

Yasin Öztekin ise tam olarak bu. Geldiği takımlarda da bir maç parlayıp üç dört maç vasat oynamak onun için normal karşılanması gereken bir durum.

Çinari ise gösterdiği performans ile biz taraftarlara Fofana'nın forma giyeceği günü iple çekmemizi sağlıyor. Bu arada neden Darri gitti de Çinari kaldı sorusunu ilerideki haftalarda sorduracak gibi gözüküyor.

Forvette Tomane ise gol yollarındaki iltihaplarını ilerleyen haftalarda kurutacak gibi geliyor.

29 Ağustos 2021
262
0
YORUMLAR (0)
Bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.
YORUM YAPIN
Yazara Ait Diğer Köşe Yazıları Tüm Köşe Yazıları
Kocaeli Maçında Samsunspor 29 Ağustos 2021
18 Mayıs 2014 29 Ağustos 2021
KEŞKEMİZ 19 MAYIS... 29 Ağustos 2021