KÖŞE YAZILARI
Samsunsporlular.com
Çağrı Ak
Eğitim: Sanko Üniversitesi Tıp Fakültesi 2.Sınıf

Forza Samsun & Üniversiteli Samsunsporlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Doğum Yeri: Samsun

Yaş:20

İKİ HOCANIN KAPKARA MAÇI!

"Samsunspor'umuz şampiyonluk parolasıyla, kadrosunu güçlendirerek girdiği 2.devreye hücumda oturmuş görüntü vermese de Altay galibiyeti ile başlamıştı ve bir anlamda şampiyonluk ateşi yakılmıştı. Ümraniye deplasmanıyla bu ateşin sönmesine, inancımızın kırılmasına izin vermeyelim ancak çıkarmamız gereken çok büyük dersler olduğu da aşikar" tarzı bir girişle başlayacakken yazıma, son dakikalarda yaşanan eşi benzeri görülmemiş pozisyon tüm maçın kaderini değiştirdi. Ona gelmeden değinmemiz gereken şeyler var:

Bu takımın iki beki de acilen değişmeli, Caner'de kronik sorun ve Mücahit'te aradığımızı bulamama ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. 

Burak Çalık bu takımda hamle oyuncusu bile olma hakkını yitirdi, camiadan destek bekleniyorsa o oyuncu artık sahada olmayacak. İlk yarının sonlarına doğru Ahmet Canbaz iyice tehdit oluşturmaya başlamışken ikinci yarıya Burak-Guido değişikliğiyle başlamamayı Ertuğrul hocam nasıl açıklar çok merak ediyorum. 

Nadir çok iyi mücadeleci, aldırdığı maçlar oldu, yaptığı iyi işler oldu ancak kesinlikle bir forvet oyuncusu değil, aldığı her  topu öldüren hücuma fiziği dışında bir şey katamayan bir oyuncu. Kanatların onunla işlemesi imkansız. Mathias'ın oyuna ikidir sağ kanat olarak girmesi umarım bize alındığı mevkii hakkında ipuçları vermiyordur. Tomane'den ve Nadir'den bu takıma forvet mevkiisinde hayır gelmez.

Ertuğrul hocam senin bu takımdaki bu camiadaki önemin duruşun yerin tartışılmaz ancak kendi tarihine kapkara bir maç ekledin umarım farkındasındır. Her seferinde camiadan destek beklediğini (herkes zaten elinden geleni yapıyor iş adamlarını da taraftar bağlayamaz o ayrı bir konu) dile getiriyorsun çok güzel tabii ki vereceğiz sana güveniyoruz ancak Burak bu maçta 80 dk oynarsa çatlak sesler olur hatta artarak devam eder. Sen sahada bunun önünü kesmek, dosta güven düşmana korku vermek zorundasın. Elindeki bu imkanların sana duyulan bu güvenin değil bu lig, üst ligde eşi benzeri yok! 

Son olarak sahadaki bir diğer hocaya , hakem müsveddesine gelecek olursak maçın başladığı andan itibaren art niyetini, tetikçiliğini, beceriksizliğini, kural bilmezliğini sahaya yansıttı. Maçın sonunda yaşananların bir açıklaması olamaz, bir şehrin kaderiyle oynamak bu kadar kolay değil. Söz konusu hakeme düdüğü astırılmalıdır, böyle insanların bu işten ekmek yemeye hakkı yok. 

Takıma sahip çıkılacaksa böyle zamanda çıkılacak, o hakeme düdük astırılması ve bu maçın tekrarı konusunda sonuna kadar hakkımızı savunmamız boynumuzun borcudur. Başkanımız Yüksel Yıldırım'ın bu konuda güvenimizi boşa çıkarmayacağını düşünüyorum. 


SAMSUNUM SEN KORKMA KULLAR KADER YAZAMAZ diyerek yazımı noktalıyorum. Daha sinirsiz stressiz, mutlu ve huzurlu günler yaşamak dileğiyle...

31 Ocak 2021
695
0
YORUMLAR (0)
Bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.
YORUM YAPIN