HABERLER
Samsunsporlular.com

20 OCAK KARA GÜN ANITI | BİLGİLENDİRME

Forza Samsun olarak yayınladığımız videoda 15 Nisan'da çalışmaların başladığını söylemiştik.  Bugün anıtın görüntüsünün haber sitelerinde ve gazetelerde yayınlanmasıyla  detayları aktarmada bir engel kalmadı. 

Bu mühim meseleyi gündeme getirmek için şu sıralar en uygun zemine sahip olduğumuza karar kılarak çalışmalara başladık. Önce Avrupa, özellikle de futbolun anavatanı İngiltere'deki çalışmaları inceleyerek yola koyulduk. Özellikle ManU kulübünün "United Trinity" (Kutsal Üçlü) çalışması bizi etkiledi. İngilterede anıtların, anıtsal heykel olarak dikildiğini gözlemledik. Bununla ilgili bir çok örneği bulabilirsiniz. 
 Bu projenin kabul edilmesi halinde devamındaki süreçte de elimizden geleni yapacağımızı belirterek başkanımız Yüksel Yıldırım ve dernek yönetiminin beğenisine sunduk. 
Projenin kabulu ve başkanımızın "Görsel olarak bir çalışma hazırlayın, değerlendirelim." söylemi üzerine görsellerde gördüğünüz çalışma kendi bünyemizde titizlikle hazırlandı. Biz projeyi Batı Park'taki Altyapı Tesisleri eksenli olarak sunmuştuk. Projenin sunumunun ardından başkanımız ve dernek yönetimi stadyuma yapılmasının daha doğru olacağına karar verdi. Görsel çalışma kısmına gelecek olursak, anıtta arma uğruna can verenlerin bizzat olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konu tartışmaya açık bir konu olsa da hiçbir anıt, anıtsal heykel kadar 20 Ocak Ruhu'nu ve bu ruhun kahramanlarını tasvir etmeyecek. Sadece anıt olarak değil, çevresindeki bilgilendirme tabelaları ve türlü zenginleştirmelerle yerli ve yabancı ziyaretçilerimiz bu elim kazaya tanıklık etmiş olacak, en aydınlık günlerini yaşamaya hazırlanan bu camianın yaşanabilecek en kötü günü de yaşadığının sembolü haline gelecek. Bu gurur bütün Büyük Samsunspor Taraftarı'nın olacak. Son olarak geçtiğimiz günlerde ArGe çalışması yaparak bu işin başlıca firmalarını, görüştüğümüz firmaların bize ilettiği bütçe çalışmalarını, kullanılan tekniği ve yapım aşamalarını derleyerek başkanımıza ve dernek yönetimine ilettik. 

Bu yazı aracılığıyla da bir kez daha bizlere kulak veren, böyle bir tutum sergileyen başkanımız Yüksel Yıldırım'a kıymetli dernek yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

10 Haziran 2020
649
0
YORUMLAR (0)
Bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.
YORUM YAPIN